«Спортта дарынды балаларға арналған мамандандырылған мектеп интернаты» МКҚК

Құлылған жылы: 2005
Досмухамедов к-сі, 61
292 23 53, 292 40 20
shiosd2010@yandex.kz

Құру күні

2005 жылы № 6 Балалар-жасөспірімдер спрот мектебінің базасында 27.06.2005 жылғы № 3/396 бұйрығы бойынша құрылды

Спорт түрлері

Жүзу
Қазіргі бессайыс
Спорттық гимнастика
Конькимен жүгіру
Ауыр атлетика
Шаңғы спорты
Семсерлесу
Жеңіл атлетика
Шорт-трек
Конькимен мәнерлеп сырғанау
Шайбалы хоккей (қыздар)
Волейбол

Басшысы  

Жолдықараев Қанат Жарылкапұлы

Мақсаттары мен міндеттері

СДБАММИ-ның қызмет саласы жалпы білім беретін жоғары білікті спортшылырға дайындық болып табылады.
Қазақстан ұлттық құрамасына,ҚР,ОҚО,ЖСШМ, Алматы командасы үшін спорт резервін дайындау мақсатта.

Спортты дамытудағы жетістіктер

СДБАММИ спортшылары – Олимпиада ойындарына, Әлем чемпионаттарына, Әлем кубогының кезеңдеріне, Азия чемпионаттарына және басқа да ірі халқаралық жарыстарына қатысады:
ҚР халқаралық дәрежедегі спорт шебері – 26 адам
ҚР спорт шебері – 100 адам
Спорт шеберіне үміткерлер – 300 адам

Спортшылар

СДБАМИ оқушылары арасында қатысушылар болды:
 
Олимпиада ойындары:
 
1. Ракимгалиев Абзал (түлегі) – Конькимен мәнерлеп сырғанау; 
2010 ж. (Ванкувер);  2014 ж. (Сочи).
 
2. Дильман Артур, Работа Олег – жүзу;  2008 ж. (Пекин).
 
3. Баландин Дмитрий – жүзу Чемпион Олимпиада ойын. Рио 2016 ж.
 
Азиа ойындары:
 
1. Наурызбаева Айсулу – синхронды жүзу;
2010 ж. (Қытай) – қола медаль;
 
2. Нургалиева Галия, Шегибаева Арай, Молдабай Дария, Макаренко Ксения, Касенко Анна (түлегі) – Шайбалы хоккей (қыздар);
 2011 ж. (Казахстан) – алтын медаль;
 
3. Левкин Евгений – трамплиннен секіру;
 2011 ж. (Қазақстан) – алтын медаль;
 
4. Работа Олег, Дильман Артур (түлегі) – жүзу;  2010 ж. (Қытай).
 
5. Баландин Дмитрий (түлегі) – жүзу;  3 дүркін Чемпион; 2014 ж. (Корея).
 
6. Дарменова Арай – 6 орын спорттық гимнастикадан  2010 ж. (Қытай).
 
1. Жасөспірімдер олимпиадасына қатысты:
Зайко Марина, Падцух Владислав – жеңіл атлетика; 2010 ж. (Сингапур).
 
 
 
 
 
2. Шайбалы хоккейден қыздар командасы:
Нургалиева Жанна, Нургалиева Зауре, Керимжанова Анель, Хасенова Ботагоз, Гембецкая Камилла, Асимова Наргиз, Рысбек Меруерт, Матусевич Анастасия, Лобова Ольга, Минакова Раиса  - ҚР жастар құрамасының құрамында, 5 орын алды  2012 ж. (Австрия).
     3.  Дроботов Артем – Қазіргі бессайыстан 8-орын 2014 ж. (Қытай).
     4. Мухамадеев Анвар – Конькимен жүгіру, жасөспірімдер Олимпиадасының күміс жүлдегері. қ. Лилихамер (Норвегия) 2016 ж.
 

  • Әлем Чемпионатына - 13 оқушы қатысты.

 

  • Азиа Чемпионатына  - 20 оқушы, олардың 5-і жүлдегер атанды.

 

  • Жасөспірімдер арасындағы Әлем Чемпионатыны - 20 оқушы, олардың 9-і жүлдегер атанды.

 

  • Жасөспірімдер арасындағы Азиа Чемпионатына  - 50 оқушы, олардың 20-дан астамы чемпион мен жүлдегер болды.

 
СДБАМИ-ның тарихы үшін спортшыларға бапкер болған ҚР еңбек сіңірген осы жаттықтырушылыр:
 

  • Казаков А.Н., Голоха И.В., Загриценко Н.В. – жүзу;

 

  • Курбанов Х.Ш., Верещагин В.П., Гребенников А.А. – спорттық гимнастика;

 

  • Ярмолкевич И.А. – семсерлесу;

 

  • Лаврова А.Л. – шорт-трек;

 

  • Гухарбакиев Т.Ш. – әйелдер еркін күресі;

 

  • Демченко Ж.Г. – синхронды жүзу;

 

  • Лошкарев М.В. – жеңіл атлетика;

 

  • Мельников Ю.А. – ауыр атлетика.

 

  • Улитин Н.Г. – конькимен жүгіру

Құжаттар

  1. СДБАММИ 2019 жылға мемлекеттік сатып алу жоспарлары (xlsx, 38.24Кб)
    15.05.2019, 19:13   110
  2. СДБАММИ 2018 жылға мемлекеттік сатып алу жоспарлары (xlsx, 99.13Кб)
    20.06.2018, 19:31   163